Jedne z najważniejszych targów z branży Horeca na świecie odbyły się w dniach 13 – 17 października 2023 roku w Mediolanie. Nie mogło na nich zabraknąć i nas, zatem zapraszamy Was do krótkiego podsumowania targów.

W tym roku przypadła 43 edycja targów, która zgromadziła kolejną rekordową ilość odwiedzających i firm, bowiem aż 2000 wystawców z całego świata. Uczestników natomiast było ponad 100 tysięcy. Największa liczba wystawców wywodziła się oczywiście z Europy, natomiast prezentowały się firmy z aż 75 krajów na świecie i rezydujące na wszystkich kontynentach. Oczywiście byliśmy również my, dumnie reprezentując Polskę na tych targach, jako producent innowacyjnych dyspenserów napojowych oraz soków, napojów i przecierów owocowych dedykowanych branży Horeca.

Host Milano 2023 to głównie prezentacja firm dostarczających sprzęt gastronomiczny oraz urządzenia dla przemysłu spożywczego. Na stoisku nie zabrakło naszych najlepszych produktów, między innymi soków, napojów i 100% przecierów owocowych. Główny nacisk położyliśmy jednak na prezentację autorskich modeli sprzętów – nowoczesnych dyspenserów napojowych, które wzbudzały zainteresowanie sieci restauracji oraz hoteli.

Jednym z ważniejszych tematów, które przewijały się na wielu stoiskach i prezentacjach był zrównoważony rozwój. Dbałość o ekologię oraz cykl życia produktu staje się podstawą europejskich firm produkujących sprzęt i wyposażenie, a także produkty spożywcze i napojowe dla branży HoReCa.