Eat Local Organic Food!
Produkty PURENA: 100% sok pomarańczowy i 100% sok jabłkowy spełniają warunki Rozporządzenia do Ustawy Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 w sprawie wymogów, jakie muszą spełniać środki spożywcze dla dzieci i młodzieży w stołówkach szkolnych.

Certyfikat SGS

Wykonane badania kompleksowe w uznanym laboratorium analitycznym SGS wykazały, iż soki Purena cechują się wysokimi wartościami odżywczymi oraz spełniają wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie środków spożywczych stosowanych w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży.

Ekspertyza Narodowego Instytutu
Zdrowego Żywienia

Przeprowadzona ekspertyza wykazała zgodność produktów: sok pomarańczowy 100 %, zagęszczony PURENA, sok jabłkowy 100 %, zagęszczony PURENA z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie środków spożywczych stosowanych w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży.

sok pomarańczowy

Jest źródłem naturalnej witaminy C oraz cennego dla naszego zdrowia błonnika, oprócz tego zawiera witaminę E odpowiadającą za wzmacnianie naczyń krwionośnych i ochronę czerwonych krwinek przed przedwczesnym rozpadem.

sok jabłkowy
sok jabłkowy

Działa przeciwwirusowo, ułatwia przemianę materii, obniża poziom cholesterolu i
ciśnienie tętnicze krwi. Fruktoza jabłek stabilizuje poziom cukru we krwi. Błonnik zapobiega chorobom naczyń krwionośnych i cukrzycy.

Soki PURENA

  nie zawierają dodanego cukru, bowiem taki dodatek jest prawnie zabroniony.
                 Cukry, które występują w soku: głównie fruktoza i glukoza, pochodzą wyłącznie
                 z owoców!

  nie zawierają konserwantów ani sztucznych słodzików, bowiem taki dodatek jest
                  prawnie zabroniony

są trwałe, ekonomiczne, przyjazne środowisku, bowiem jak żadne inne dzięki

               postaci skoncentrowanej pochłaniają 5-krotnie mniej opakowań i mają 5-krotnie
               mniejszą masę w porównaniu do produktów konsumenckich: soki w butelkach czy
               1-litrowych kartonach

nie zawierają żadnych alergenów

WPROWADZONE Z MYŚLĄ O ZDROWIU NASZYCH DZIECI

Powołując się na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, zasadniczo zmienia dobór możliwych produktów do komponowania jadłospisów w stołówkach placówek oświatowych: szkoły, przedszkola, kluby dziecięce.

Zgodnie z tym rozporządzeniem oraz wykazem środków spożywczych dopuszczonych do stosowania w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w Jednostkach Oświaty z dniem 1 września 2015 możliwe do użycia będą następujące grupy napojów:

– mleko i produkty mleczne
– woda mineralna, źródlana i stołowa
– napoje zastępujące mleko jako napój sojowy, ryżowy, owsiany i inne
– koktajle owocowe i owocowo-warzywne
– napoje przygotowane na miejscu bez dodatku cukrów (dopuszczalne użycie jedynie miodu) jak herbata, napary  
   owocowe z naturalnym aromatem, kawa zbożowa, kakao, kompot owocowy
– soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne bez dodatku cukrów i substancji słodzących
– herbata oraz napary i herbatki owocowe

Oznacza to, iż dominujące obecnie produkty jak syropy, tanie napoje na słodzikach, konserwantach nie będą mogły być podawane w stołówkach szkolnych.

Główną motywacją ustawodawcy było zahamowanie lawinowego problemu otyłości dzieci, które w dużej mierze związane są z nieprawidłową dietą oraz małą aktywnością ruchową. Ograniczeniu stosowania, a w wielu przypadkach skreśleniu z możliwego menu podlegają produkty wysokotłuszczowe z dużą zawartością cukrów, wyprodukowane na bazie słodzików i zawierające konserwanty. Akt ten wpisuje się w szerszą kampanię ABY DZIECI NIE JADŁY ŚMIECI i jest prawnym usankcjonowaniem zakazu sprzedaży i dystrybucji w szkołach niewłaściwych produktów jak napoje energetyczne czy napoje typu cola. Jednocześnie preferowane są zdrowe naturalne produkty jak 100% soki, woda, herbata czy kompoty. Nawet napoje owocowe nie spełniają warunków ustawy.

Skontaktuj się z nami:

Złoty Potok, ul. Mineralna 2
42-253 Janów

biuro:
tel: +48 34 314 20 78
tel: +48 604 742 517

biuro(at)belfood.pl

serwis:
tel: +48 734 868 945

tel: +48 692 431 770

serwis(at)belfood.pl

zamówienia:
purena(at)belfood.pl