purena w szkołach

Produkty PURENA:
100% sok pomarańczowy, 100% sok jabłkowy oraz kompot z owocami leśnymi bez cukru
spełniają warunki Rozporządzenia do Ustawy Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015
w sprawie wymogów, jakie muszą spełniać środki spożywcze dla dzieci i młodzieży w stołówkach szkolnych.

Certyfikat SGS

Wykonane badania kompleksowe w uznanym laboratorium analitycznym SGS wykazały, iż soki Purena cechują się wysokimi wartościami odżywczymi oraz spełniają wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie środków spożywczych stosowanych w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży.

Ekspertyza Narodowego Instytutu
Zdrowego Żywienia

Przeprowadzona ekspertyza wykazała zgodność produktów: sok pomarańczowy 100 %, zagęszczony PURENA, sok jabłkowy 100 %, zagęszczony PURENA z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie środków spożywczych stosowanych w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży.

Kompot z owocami leśnymi bez cukru

Kompot bez cukru Purena

Domowy i zawsze pyszny kompot z owocami leśnymi bez cukru – stworzony z myślą o dzieciach!
Z 1 kilograma naszego koncentratu przygotujesz aż 10 litrów gotowego kompotu.
Zamów go do szkoły, sanatorium lub innej placówki z posiłkami dla dzieci!

Sok pomarańczowy
Sok pomarańczowy 100%

Jest źródłem naturalnej witaminy C oraz cennego dla naszego zdrowia błonnika, oprócz tego zawiera witaminę E odpowiadającą za wzmacnianie naczyń krwionośnych i ochronę czerwonych krwinek przed przedwczesnym rozpadem.

Sok jabłkowy
sok jabłkowy

Działa przeciwwirusowo, ułatwia przemianę materii, obniża poziom cholesterolu i
ciśnienie tętnicze krwi. Fruktoza jabłek stabilizuje poziom cukru we krwi. Błonnik zapobiega chorobom naczyń krwionośnych i cukrzycy.

Soki PURENA
TRWAŁE, EKONOMICZNE I PRZYJAZNE ŚRODOWISKU

Bowiem jak żadne inne dzięki postaci skoncentrowanej pochłaniają 5-krotnie mniej
opakowań i mają 5-krotnie mniejszą masę w porównaniu do produktów konsumenckich:
soki w butelkach czy 1-litrowych kartonach.

BEZ DODANEGO CUKRU

Taki dodatek jest prawnie zabroniony. 
Cukry, które występują w soku: głównie fruktoza i glukoza,
pochodzą wyłącznie z owoców!

BEZ KONSERWANTÓW I SZTUCZNYCH SŁODZIKÓW

Taki dodatek jest prawnie zabroniony. 

NIE ZAWIERAJĄ ŻADNYCH ALERGENÓW
WPROWADZONE Z MYŚLĄ O ZDROWIU NASZYCH DZIECI

Powołując się na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, zasadniczo zmienia dobór możliwych produktów do komponowania jadłospisów w stołówkach placówek oświatowych: szkoły, przedszkola, kluby dziecięce.

Zgodnie z tym rozporządzeniem oraz wykazem środków spożywczych dopuszczonych do stosowania w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w Jednostkach Oświaty z dniem 1 września 2015 możliwe do użycia będą następujące grupy napojów:

  • mleko i produkty mleczne
  • woda mineralna, źródlana i stołowa
  • napoje zastępujące mleko jako napój sojowy, ryżowy, owsiany i inne
  • koktajle owocowe i owocowo-warzywne
  • napoje przygotowane na miejscu bez dodatku cukrów (dopuszczalne użycie jedynie miodu) jak herbata, napary owocowe z naturalnym aromatem, kawa zbożowa, kakao, kompot owocowy
  • soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne bez dodatku cukrów i substancji słodzących
  • herbata oraz napary i herbatki owocowe. Oznacza to, iż dominujące obecnie produkty jak syropy, tanie napoje na słodzikach, konserwantach nie będą mogły być podawane w stołówkach szkolnych.

Główną motywacją ustawodawcy było zahamowanie lawinowego problemu otyłości dzieci, które w dużej mierze związane są z nieprawidłową dietą oraz małą aktywnością ruchową. Ograniczeniu stosowania, a w wielu przypadkach skreśleniu z możliwego menu podlegają produkty wysokotłuszczowe z dużą zawartością cukrów, wyprodukowane na bazie słodzików i zawierające konserwanty. Akt ten wpisuje się w szerszą kampanię ABY DZIECI NIE JADŁY ŚMIECI i jest prawnym usankcjonowaniem zakazu sprzedaży i dystrybucji w szkołach niewłaściwych produktów jak napoje energetyczne czy napoje typu cola. Jednocześnie preferowane są zdrowe naturalne produkty jak 100% soki, woda, herbata czy kompoty. Nawet napoje owocowe nie spełniają warunków ustawy.